Lemondott. De miért húzhatta ilyen sokáig, miért próbálta magyarázni a magyarázhatatlant, menteni a menthetetlent?
Amit én látok magam körül, az az, hogy az emberek egy jelentős része csal, lop, hazudik valamilyen szinten. Ez megmutatkozhat abban, hogy bliccelnek a BKV-n, nem kérnek számlát, vagy lopják az áramot. Miután a társadalom nagy százaléka - én is - érdekelt ezekben ismerősökön, rokonokon keresztül, ezért a rendszer fent tud maradni, mert senki nem lesz érdekelt a többi ember társadalmi elítélésében, a normakövetés kikényszerítésében, hiszen így az ő kis mutyijuk is veszélybe kerülhet. Tehát az emberek nem találkoznak a társadalom nyomásgyakorlásával, így azzal sem, hogy tetteikért a negatív következményeket is viselniük kell. Ki lehet azt magyarázni, el lehet kenni, hisz mindenki ebben érdekelt.
És ez nincs máshogy a politikusok szintjén sem. Alapvetően nem hiszek benne, hogy bármely oldal politikusai eredendően gonoszak lennének, vagy hogy képviselőnek csak az menne, aki korrupció által jól meg akarja szedni magát. Én abból indulok ki, hogy ők is csak közülünk valóak, ők is ugyanabban a közegben nőttek fel és szocializálódtak, mint mi, és ez határozza meg tevékenységüket is.
Tehát ha azt szeretnénk, hogy a jövőben ne legyen kérdés, hogy ilyen esetben valaki lemond, továbbá, hogy ne lehessen ilyen sokáig magyarázni, húzni a dolgot, nekünk, mindannyiunknak kell változni és tenni ezért. Ha a társadalom széles rétegében megtűrt mutyikat nem tűrjük tovább, felszámoljuk, akkor gyermekeinknek ilyen környezetben szocializálódva már nem lesz kérdés, hogy viseljék-e tettük következményét.